משרד עו"ד לענייני משפחה | עו"ד ערן דוידוב

מאמרים:

 הקשבה אמיתית לצרכי הלקוח היא הבסיס לניהול, יצירתיות והצלחה בתיק -  זה הסטנדרט שלנו.

לייעוץ מקצועי ופרטים נוספים:
072-33-80-490

משרד עו"ד לענייני משפחה


תביעת משמורת היא אחד הדברים הבסיסיים ביותר שיש בתהליכי גירושין, תביעה זו מוגשת על ידי אחד מבני הזוג בעזרת משרד עו"ד לענייני משפחה. תביעה זו מיועדת לאפשר לקבל משמורת על הילדים, כך שהם יישארו במשמורת בן או בת הזוג אשר מגישים תביעה. 

במצבים של נישואין וגירושין, כפי שניתן להבין, יש לא מעט נקודות שעומדות בבסיס המחלוקת ויש צורך לפתור אותן, למשל רכוש, זכויות על נכסים ועסקים משותפים, וכן ילדים, היכן הם יגדלו, כיצד יתחנכו ועוד. כשבני זוג מגיעים למצב של גירושין, אז השאלה הזאת הרבה יותר קריטית מאחר וכל אחד מהם (לרוב) רוצה שהילד יישאר בהחזקתו במרבית מהזמן ושהוא יהיה אחראי על החינוך שלו ועוד. 

בשביל להגיש תביעת משמורת, יש להחליט תחילה היכן מגישים אותה בבית דן רבני במסגרת תביעת גירושין או בבית משפט לעניני משפחה, בית משפט אזרחי, המקום בו תוגש התביעה לראשונה, שם יתנהל הדיון. במהלכו הדיון כל צד ינסה להוכיח שעדיף שהילד יגדל אצלו, והכרעה דורשת התערבות של מערכות הרווחה ויחידות סיוע של בית משפט. תביעות כאלה, יכולות להסתבך ולפגוע הן בילד והן בהורים. בית המשפט אף לעיתים מפנה את ההורים למה שנקרא "בדיקת מסוגלות הורית" כלומר בדיקה שתפרט למי מהם היכולת המיטיבית יותר לתפקד כהורים. 

יש לציין שלא פעם השאלה, האם הורה כשיר והאם הילד צריך להישאר אצלו או לא, קשורה גם לנושאים רחבים יותר, הסביבה בה הילד יגדל, החינוך שהוא יקבל ועוד. לכן בתביעת משמורת, ינסו כל אחד מהצדדים להוכיח שהצד השני לא יכול להעניק לילד את מה שהוא רוצה ומה שהוא צריך. הכרעת בית המשפט תהיה בהתאם לעיקרון טובת הילד.

לפני סיום יש לומר, שלא תמיד יש צורך להגיש תביעת משמורת, לעיתים בני הזוג מגיעים להסכמה ביניהם ואיתה הם מגיעים לבית משפט.
לסיום, אם אתם מחפשים עוד מידע על תביעת משמורת, זה הזמן ליצור איתנו קשר. משרדו של עו"ד ערן דוידוב, משרד עו"ד לענייני משפחה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל עת בעניין זה, כל מה שעליכם לעשות זה ליצור איתנו קשר ותוך זמן קצר נעמוד לרשותכם. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
דיני צוואה
 
 עורך דין ערן דוידוב | 072-33-80-490 
 
פנה אלינו עוד היום לקביעת פגישת הכרות ויעוץ מקצועי ראשוני חינם!
חייגו 072-33-80-490


או מלאו פרטים ונחזור אליך מידית

 

 
רחוב ז'בוטינסקי 7 רמת גן, מגדל משה אביב (קומה 19), 52520,
בסמוך לרכבת מרכז (צומת עלית)