תיקי מזונות | עו"ד ערן דוידוב

מאמרים:

 הקשבה אמיתית לצרכי הלקוח היא הבסיס לניהול, יצירתיות והצלחה בתיק -  זה הסטנדרט שלנו.

לייעוץ מקצועי ופרטים נוספים:
072-33-80-490

תיקי מזונות


מי שעוקב אחר מדורי החדשות בשבועות האחרונות, יכול לראות שקיימת סערה לא קטנה בכל מה שקשור לתיקי מזונות בישראל. סערה זו פרצה בעקבות דרישה של עורכי דין, משפטנים וכן גברים רבים שעברו תהליך גירושים, לשנות את החוק בכל הקשור לנושא של מזונות וגירושים.

על מנת להבין את הרעיון שעומד מאחורי תיקי מזונות וכיצד פורץ סכסוך מזונות, יש להבין מה המשמעות של החוק בישראל בנושא זה. כשזוג מתחתן, הרי ששניהם מכלכלים את הבית על פי מערך מוסכם ביניהם ובהתאם לתנאי השכר שלהם. אך כשבני הזוג מתגרשים עולה שאלה, כיצד לכלכל את הילדים. ההנחה הרווחת היא שבמקרה של גירושים, הילדים נשארים אצל האימא, לכן מן הסתם, לא סביר שרק היא תכלכל אותו.

מאחר והתפיסה הרווחת היא שהגבר מרוויח יותר מהאישה (תפיסה שיש לה אחיזה במציאות כידוע), אז החוק קובע שהגבר צריך לשלם מזונות לאישה ולילד. תיקי מזונות מראים שהחוק הוא שהגבר משלם לאישה סכום מסוים על כל ילד, עד גיל מסוים הוא משלם הכל, לאחר מכן זה יורד לחצי ושליש, בהתאם לגיל וליכולת של הילד לעבוד (החל מגיל 15). כמובן שיש גם שאלה מה בדיוק צרכיו של הילד. בנוסף לכך הגבר משלם חלק מהוצאות הדיור (משכנתא או שכירות, חשמל, מים וכדומה).

הסיבה שעולה זעקה מצד גברים וגורמים אחרים היא, ראשית, החוק לא מתייחס למצב בו האישה מרוויחה משכורת שמאפשרת לה לממן חלק מהוצאות של הילד אשר נכפים על הגבר, שנית, יש מצבים בהם האישה מרוויחה יותר מהגבר ולכן יש להטיל עליה את התשלום, שלוש, החוק כמעט ולא מתייחס לעובדה שמלבד ההוצאות על הילד, הגבר צריך גם להחזיק משק בית נוסף, את זה שלו. במילים אחרות, מצבו הכלכלי של הגבר יכול רק להתדרדר במקרה של גירושים. יש לציין, שבמקרים מסוימים החוק כן מתייחס לשאלה זו והשופט רשאי לקבוע שהגבר לא צריך לשלם מזונות בגלל שאין ביכולתו לעשות כך.

בכל מקרה, בכל מצב של סכסוך מזונות מוטב לפנות אל עו"ד מזונות במרכז או בכל מקום אחר שייצג אתכם.

לשם כך, אתם מוזמנים לפנות אלי, עו"ד ערן דוידוב, עו"ד מזונות במרכז. אני אשמח לייצג אתכם בתיקי מזונות מכל סוג שהוא. אתם מוזמנים לפנות אלי דרך האתר או בטלפון ואני אבחן את המקרה שלכם ואייצג אתכם בצורה הטובה ביותר. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
סכסוכי משפחה
 עורך דין ערן דוידוב | 072-33-80-490 
 
פנה אלינו עוד היום לקביעת פגישת הכרות ויעוץ מקצועי ראשוני חינם!
חייגו 072-33-80-490


או מלאו פרטים ונחזור אליך מידית

 

 
רחוב ז'בוטינסקי 7 רמת גן, מגדל משה אביב (קומה 19), 52520,
בסמוך לרכבת מרכז (צומת עלית)