מאמרים:

 הקשבה אמיתית לצרכי הלקוח היא הבסיס לניהול, יצירתיות והצלחה בתיק -  זה הסטנדרט שלנו.

לייעוץ מקצועי ופרטים נוספים:
072-33-80-490

איך מתגרשים והטיפול בגירושין

עורך דין לענייני גירושין והמענה לשאלה איך מתגרשים, ומה עושים לפני פתיחת תיק גירושין

פעמים רבות פונים אלי ושואלים: איך מתגרשים ? הליכי גירושין נחשבים (ובצדק) לאחת מהסוגיות המורכבות והמסועפות ביותר, וזאת לנוכח המעורבות הרגשית הנלווית לכל תהליך הגירושין על ידי כל אחד ואחת מבני הזוג המחליטים על פרידה. אז איך מתגרשים ?  פתיחת תיק גירושין כולל בתוכו מגוון רחב של סוגיות משפטיות אותן נדרשים בני הזוג להסדיר ביניהן, בין אם במסגרת תהליך גירושים בהסכמה הנערך באמצעות הסכם גירושין משותף, ובין אם במסגרת ניהול ערכאות משפטיות בבתי המשפט לענייני משפחה ו/או בבתי הדין הרבניים לאחר  פתיחת תיק גירושין. 

תהליך הגירושין

על מנת להבין איך מתגרשים ואיך יש להתנהל לאחר פתיחת תיק גירושין, יש תחילה להבין כי  פתיחת תיק גירושין מתחילה מהגשת בקשה ליישוב סכסוך, ורק לאחריה ניתן להגיש תביעת גירושין על ידי אחד מבני הזוג, כאשר לאחר פתיחת תיק גירושין עומדות בפני בני הזוג שתי אפשרויות לניהול תהליך הגירושין, הראשונה באמצעות ניהול דיאלוג משותף המלווה בעורך דין המתמחה בליווי תהליך גירושים בהסכמה. אפשרות זו נועדה בין היתר לחסוך מבני הזוג את עוגמת הנפש הלווית לאפשרות השנייה  פתיחת תיק גירושין  וניהול הליכי הגירושין באמצעות ערכאות ודיונים משפטיים. 

ואולם, במענה לשאלה איך מתגרשים, ואיך מתבצעת פתיחת תיק גירושין  יש להבין תחילה כי תביעת גירושין המוגשת על ידי אחד מבני הזוג כוללת בתוכה את כל היבטי התביעה הנלווים לתהליך, החל מהסדרת ענייני חלוקת רכוש משותף, דרך הסדרת ענייני מזונות אישה ומזונות ילדים ועד להסדרי ראיה וענייני משמורת במקרים בהם לבני הזוג ילדים משותפים. 

עוד טרם השאלה איך מתגרשים יש לזכור כי:

תהליך גירושים בגישור לפני ולעיתים אף אחרי פתיחת תיק גירושין הינו ההליך האופטימאלי ביותר לניהול הליכי גירושין, ואף על פי שלאורך התהליך עלולות להתגלות מחלוקות עקרוניות בין בני הזוג, הדיאלוג ביניהם באמצעות עורך דין מקצועי המתמחה בתחום, יוכל לגשר בין הצדדים ולהגיע להחלטות משותפות. 

מצד שני, ניהול תהליך הגירושין באמצעות ערכאות ודיונים משפטיים הינו הליך מורכב ומסועף העלול להימשך זמן רב. תהליך זה מחייב את בכל אחד מבני הזוג לשכור את שירותיו של עורך דין לענייני משפחה, כאשר אופי התהליך ומורכבותו נקבע בהתאם למיומנותם המקצועית של עורכי הדין אותם שוכרים בני הזוג. 

אצלנו במשרד עורכי הדין ערן דוידוב, נענה באופן מקיף לשאלה איך מתגרשים, עומדת לרשותכם מחלקה משפטית המתמחה בליווי הליכי גירושין העוסקת גם בליווי ערכאות משפטיות בכל הנוגע לניהול הליך הגירושין וגם בליווי תהליכי גירושין בהסכמה. שירותי המחלקה מאפשרים לכל אחד ואחת מבני הזוג להבין איך מתגרשים- ולהגן על מלוא הזכויות החוקתיות העומדות לרשותם לאורך הליך הגירושין.
 
 
 עורך דין ערן דוידוב | 072-33-80-490 
 
פנה אלינו עוד היום לקביעת פגישת הכרות ויעוץ מקצועי ראשוני חינם!
חייגו 072-33-80-490


או מלאו פרטים ונחזור אליך מידית

 

 
רחוב ז'בוטינסקי 7 רמת גן, מגדל משה אביב (קומה 19), 52520,
בסמוך לרכבת מרכז (צומת עלית)