מאמרים:

 הקשבה אמיתית לצרכי הלקוח היא הבסיס לניהול, יצירתיות והצלחה בתיק -  זה הסטנדרט שלנו.

לייעוץ מקצועי ופרטים נוספים:
072-33-80-490

תביעת משמורת

משמורת והסדרי ראיה לאחר פרידה


תביעת משמורת או תביעת אבהות, הם שני מקרים בהם התובעים יכולים להיות גם האב וגם האם, כמובן שמדובר על שני מקרים שונים שמובילים להחלטה לתבוע.

במקרה של תביעת משמורת, הרי שהאם יכולה לדרוש שהאב יקבל אחריות ויקבל גם הוא משמורת על הילדים, במידה והוא לא מוכן לטפל בו, ומצד שני, דבר שקורה יותר זה, שהאב יגיש תביעה במידה והאם לא מוכנה לתת לו להיפגש עם הילד או מכל סיבה אחרת. חשוב לומר,במצב של גירושין, אחרי שהזוג מתגרש בין הדברים שאמורים להיות מוסדרים ביניהם, זו גם משמורת ילדים, משמורת משותפת, אם אין הסכמה בין הצדדים, הרי שתוגש תביעת משמורת ואז ייקבע אצל מי יישארו הילדים וכיצד יתחלק הטיפול ביניהם.

כיום ישנה הסכמה שעד גיל 6, הילד נשאר אצל אימו במה שמכונה הליך חזקת הגיל הרך. עם זאת, ישנם דיונים שונים לשנות את ההליך או לקצר אותו, כך שהאב יוכל גם הוא לקבל את הילדים בשנותיו הראשונות.

תביעת אבהות לעומת זאת היא דבר מעט שונה, כאן מדובר על מקרה בו האב מכחיש קשר לילד ולא מוכן להכיר בו או לחילופין, שהאם מכחישה קשר של האב לילד. במקרה כזה יהיה על האב לבצע בדיקה שתוכיח שאכן הוא האב של הילד. מדובר על בדיקת רקמות שמתבצעת תחת צו בית משפט (כמובן שאם שני הצדדים מסכימים לבדיקה, אין צורך בצו שכזה). במידה ומוכח שהגבר הוא אכן האב של הילד, יהיה עליו לקבל חלק בטיפול שלו, בין אם ירצה או לא ירצה בכך.

מן הסתם, אם האב איננו מעוניין והאם איננה מעוניינת שהאב ייטול חלק במשמורת ילדים במשמורת משותפת, אז הוא לא יצטרך לעבור בדיקה שכזו, מה שכן אם הילד דורש מגבר מסוים לבצע בדיקה שכזו, מתוך מחשבה שהוא אביו, הרי שהמצב סבוך הרבה יותר ולא תמיד מקבל. יש לציין שבדיקת אבהות מתבצעת גם בשביל להוכיח יהדות של האב לצורך עלייה ארצה.

לסיום, אם אתם רוצים לדעת עוד על תביעת משמורת זה הזמן ליצור איתנו קשר. משרדו של עו"ד ערן דוידוב ישמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שלב. ניתן לפנות אלינו בטלפון או דרך אתר האינטרנט, ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם. צוות המשרד ישמח להסביר לכם יותר על התביעות וכיצד מגישים אותן. 
 עורך דין ערן דוידוב | 072-33-80-490 
 
פנה אלינו עוד היום לקביעת פגישת הכרות ויעוץ מקצועי ראשוני חינם!
חייגו 072-33-80-490


או מלאו פרטים ונחזור אליך מידית

 

 
רחוב ז'בוטינסקי 7 רמת גן, מגדל משה אביב (קומה 19), 52520,
בסמוך לרכבת מרכז (צומת עלית)