מאמרים:

 הקשבה אמיתית לצרכי הלקוח היא הבסיס לניהול, יצירתיות והצלחה בתיק -  זה הסטנדרט שלנו.

לייעוץ מקצועי ופרטים נוספים:
072-33-80-490

תביעת משמורת


מהי תביעת משמורת? מהו העיקרון המנחה בכל הנוגע לפסיקת בית הדין הרבני או בית המשפט האזרחי בנוגע לענייני משמורת בהליך הגירושין וכיצד בוחרים עורך דין משומרת המתמחה במתן שירותים משפטיים לאורך הליך הגירושין? על כך ועוד במאמר שלפניכם. 

משמורת ילדים הינו מונח משפטי אשר נועד להגדיר את מכלול היחסים המשפטיים בין ההורה לילדיו. מונח משפטי זה נפוץ בעיקר בכל הנוגע לסוגיות המשפטיות העולות לאורך הליך גירושין המתנהל בין בני זוג שלהם ילדים משותפים, אך הוא יכול להתקיים גם במסגרת תביעת משמורת (אפוטרופסות) למימוש חזקה על ילדים שאינם ילדיו הביולוגיים של אחד מבני הזוג. 

תביעת משמורת הינה תביעה המוגשת על ידי אחד מבני הזוג לחזקה משותפת או בלעדית על ילדיו, וזאת תוך כדי התייחסות לעניין הסדר ראיה על ידי ההורה השני. בכל אותם מקרים בהם בני הזוג אינם מגיעים להחלטה משותפת בכל הנוגע למשמורת על ילדיהם המשותפים לאחר הגירושים, בית המשפט לענייני משפחה ו/או בית הדין הרבני מהווים את הסמכות המשפטית לפסיקת ענייני משמורת והסדרי ראייה, כאשר העיקרון המשפטי המנחה אותם לצורך כך הינו: עיקרון טובת הילד המשקלל באופן הפרקטי ביותר את טובתו הבלעדית של הילד בהתאם לנסיבות. 

ברוב המקרים, חלה חובה משותפת על בני הזוג הגרוש להיות מעורבים בחינוך ילדיהם המשותפים, וכל זאת תוך שמירה ודאגה לכל צרכיהם. עורך דין משמורת המתמחה בדיני משפחה וליווי הליכי גירושין יוכל לסייע לכם רבות בכל הנוגע לפתרון סוגיות משפטיות מורכבות המתעוררות לאורך הליך הגירושין, לרבות, ענייני חלוקת רכוש משותף, ענייני מזונות אישה ומזונות ילדים, ומעל הכול, ענייני משמורת והסדרי ראיה, לרבות, עניין הסדרי ראיה לתינוק. 

בני זוג המחליטים על פרידה סמוך ללידת ילדיהם המשותף, מחויבים בפתרון הסדרי ראיה לתינוק, כאשר ברוב המקרים, חזקת הילד תועבר באופן אוטומאטי לאם, וגם במקרים סבוכים אלו, עורך דין משמורת יוכל להגן על מלוא הזכויות העומדות לרשות כל אחד מהצדדים בכל הנוגע לעניין הסדרי ראיה לתינוק. 

רוצים לדעת יותר על ענייני משמורת והגשת תביעת משמורת? אצלנו במשרד עורכי הדין ערן דוידוב תוכלו להיעזר בשירותיה המשפטיים של המחלקה המשפטית המתמחה בליווי הליכי גירושין. 
 
 עורך דין ערן דוידוב | 072-33-80-490 
 
פנה אלינו עוד היום לקביעת פגישת הכרות ויעוץ מקצועי ראשוני חינם!
חייגו 072-33-80-490


או מלאו פרטים ונחזור אליך מידית

 

 
רחוב ז'בוטינסקי 7 רמת גן, מגדל משה אביב (קומה 19), 52520,
בסמוך לרכבת מרכז (צומת עלית)