מאמרים:

 הקשבה אמיתית לצרכי הלקוח היא הבסיס לניהול, יצירתיות והצלחה בתיק -  זה הסטנדרט שלנו.

לייעוץ מקצועי ופרטים נוספים:
072-33-80-490

שלום בית

שלום בית או גירושין 


כפי הגירושין עצמם, כך נושא שלום הבית, מצוי בסמכותו הייחודית והבלעדית של בית הדין הרבני, וזאת בהתאם לחוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), התשי"ג-1953.
 
נזכיר, כי לבית הדין הרבני הסמכות לדון אף בענייני חלוקת רכוש, מזונות אישה ומשמורת ילדים, כאשר העניינים הללו נכרכו, כלומר הוגשו כפי הנדרש בדין לתביעת הגירושין אשר הוגשה על ידי אחד הצדדים לבית הדין הרבני.
 
חשוב לציין כי ככל שאין הסכמה בין בני הזוג בדבר הגירושין, חובה להציג בבית הדין הרבני עילות גירושין תקפות, ולהביא ראיות ברורות, כגון בגין בגידה, אלימות, ועוד, היות ורק על סמך עילת גירושין תקפה, כנה, ומבוררת מוסמך בית הדין הרבני לתת פסק דין המחייב את בן הזוג האחר לגירושין.

בכל שלב, יכול בן הזוג האחר לטעון טענת שלום בית, כלומר, כי אין הוא מעוניין להתגרש וכי הוא מעוניין בשלום בית אמיתי עם בן זוגו, ובמקרה הצורך אף להגיש תביעה מתאימה לשלום בית לבית הדין הרבני.
 
ישנה משמעות רבה וחשובה לקבלת טענת שלום בית על ידי בית הדין הרבני, כך למשל, אישה המסרבת לשלום בית ניתן לשלול זכויותיה של האישה למזונות ולכתובה. בנוסף, קבלת טענת שלום בית יכולה למנוע פירוק שיתוף של דירת המגורים אף אם הוגשה תביעה קודמת בבית המשפט לעניני משפחה, וכן יכולה לעכב תביעה לחלוקת רכוש.
 
לסיכום, נושא שלום הבית הינו בעל משמעות רבה להמשך ההליך, ומומלץ לקבל ייעוץ משפטי מקיף בדבר הזכויות המשפטיות בכל אחד מהנושאים הרלוונטיים.
 עורך דין ערן דוידוב | 072-33-80-490 
 
פנה אלינו עוד היום לקביעת פגישת הכרות ויעוץ מקצועי ראשוני חינם!
חייגו 072-33-80-490


או מלאו פרטים ונחזור אליך מידית

 

 
רחוב ז'בוטינסקי 7 רמת גן, מגדל משה אביב (קומה 19), 52520,
בסמוך לרכבת מרכז (צומת עלית)