מאמרים:

 הקשבה אמיתית לצרכי הלקוח היא הבסיס לניהול, יצירתיות והצלחה בתיק -  זה הסטנדרט שלנו.

לייעוץ מקצועי ופרטים נוספים:
072-33-80-490

צוואה הדדית

צוואה הדדית כחלק חשוב מדיני הירושה

דיני צוואה וירושה מוסדרים באמצעות חוק הירושה התשכ"ה-1954.

במות אדם עובר רכושו ליורשיו, עוגןכאשר במקרה שהנפטר לא הותיר צוואה אחריו, יורשיו נקבעים לפי המפורט בחוק הירושה.
 
במידה ואדם מבקש לקבוע יורשים אחרים מהקבוע בחוק הירושה, או לקבוע חלוקה אחרת של הרכוש בבעלותו במועד פטירתו, נקבעו בחוק הירושה ארבעה דרכים שונות לעריכת צוואה: צוואה בעל פה, צוואה בכתב, צוואה בפני רשות, וצוואה בעדים.
 
אפשרות נוספת הקיימת הינה עריכת צוואה הדדית ומשותפת לשני בני זוג המעוניינים להוריש את רכושם ונכסיהם לאחר לכתם מהעולם לבן הזוג האחר, ולאחר מכן לילדיהם או לכל גורם אחר אשר יקבע ויוסכם על ידם.
 
סוגיית הצוואה הדדית מוסדרת בסעיף 8 לחוק הירושה, התשכ"ה-1965, ושם נקבע כי בני זוג רשאים לערוך צוואות הדדיות בינהם תוך הסתמכות כל אחד מהם על צוואתו של בן הזוג האחר, וזאת במסמך אחד או בשני מסמכים נפרדים.
 
בנוסף נקבע בחוק הירושה כי ביטול צוואה הדדית על ידי אחד מבני הזוג אפשרית בתקופת חייהם של בני הזוג באמצעות מסירת הודעה בכתב לצד השני, ואם מדובר בביטול לאחר מות אחד מבני הזוג, על בנן הזוג שבחיים לוותר על חלקו בעיזבון או להשיב את חלקו בעיזבון, בהתאם לנסיבות הספציפיות שם.
 
לסיכום, עריכת צוואה הדדית, וייעוץ משפטי מכון בכל הנוגע לירושתו של אדם לאחר פטירתו, הינו נושא מורכב, ומומלץ לקבל ייעוץ משפטי מקיף בדבר הזכויות המשפטיות בכל אחד מהנושאים הרלוונטיים.
 
 עורך דין ערן דוידוב | 072-33-80-490 
 
פנה אלינו עוד היום לקביעת פגישת הכרות ויעוץ מקצועי ראשוני חינם!
חייגו 072-33-80-490


או מלאו פרטים ונחזור אליך מידית

 

 
רחוב ז'בוטינסקי 7 רמת גן, מגדל משה אביב (קומה 19), 52520,
בסמוך לרכבת מרכז (צומת עלית)