מאמרים:

 הקשבה אמיתית לצרכי הלקוח היא הבסיס לניהול, יצירתיות והצלחה בתיק -  זה הסטנדרט שלנו.

לייעוץ מקצועי ופרטים נוספים:
072-33-80-490

עו"ד מזונות

מי נושא את נטל המזונות וכיצד נעשת החלוקה


בחודשים האחרונים, עלה לכותרת נושא גובה דמי מזונות ילדים. אחרי שנים בהן היה ברור מאליו שבנטל המזונות נושא הגבר, הן מסיבות הלכתיות דתיות והן מסיבות חברתיות, שכן הגבר מרוויח, בדרך כלל, הרבה יותר מהאישה, הרי שכיום ישנם קולות שקוראים לנהוג אחרת.

כיום הטענה היא שבתיקי מזונות, יש צורך לבחון את גובה ההכנסה של שני הצדדים ולפיו להחליט, כמה כל צד אמור לשלם כשהמטרה היא ליצור שוויון יותר במתן מזונות. חשוב לומר, שההחלטה בנושא עדיין לא התקבלה, בגלל ביקורות קשות שנשמעו מצד ארגוני נשים אשר טוענות שהשינוי יפגע בהן ובילדים.
על מנת להבין מדוע עלתה טענה שיש צורך לבצע שינוי, וחשוב לומר, השינוי הוא לא בגובה דמי מזונות ילדים אלא בשאלה מי משלם את המזונות ואיזה חלק כל אחד משלם, אנחנו נסביר כיצד זה בנוי היום וכיצד זה אמור להיות בנוי אצל עו"ד מזונות במידה והשינוי יתבצע.

כיום המזונות מתחלקים באופן הבא, האב משלם מזונות לילד עד גיל שש באופן מלא, עד גיל 15 יש חלוקה בין שני ההורים, ובזמן השירות הצבאי האב משלם שליש. מזונות ילדים כוללים ביגוד, הנעלה, מזון, חינוך, צרכים בריאותיים, חלק יחסי בדיור (וכל מה שמשתמע מכך) ועוד. כמו כן על האב לשלם חוגים, בילויים, טיולים ומתנות. הרעיון בתיקי מזונות הוא, שאיכות וסגנון החיים של הילדים לא ייפגעו כתוצאה מהגירושים.

מדוע עלתה טענה שיש צורך לבצע את השינוי? משלוש סיבות עיקריות, ראשית, המצב הנוכחי הוא נטל כלכלי על האבות, איכות החיים שלהם נפגעת מאוד.
שנית, חוסר השוויון במצב הקיים. האב משלם את רוב צרכיו של הילד, בעוד שהאם משלמת פחות. כאן המקום להדגיש, שעם זאת, האם היא זו שמטפלת בילד, בוודאי אם מדובר בילד עד גיל 6, אז על פי חזקת הגיל הרך, הילד נמצא בחסות האם. כלומר, האב משלם, והאם מטפלת.
שלוש, צריך לומר, גובה מזונות ילדים נקבע על פי מודל חברתי שהיה קיים בעבר, כיום נשים מרוויחות הרבה יותר, גם אם לא באופן שוויוני לגבר. לכן צריך גם להתאים את המודל של תשלום עו"ד מזונות, למודל השכר בימנו.

אם אתם זקוקים לעו"ד מזונות, זה הזמן ליצור איתי קשר. שמי עו"ד ערן דוידוב ואני מתמחה בדיני משפחה ובפרט בדיני עו"ד מזונות ותביעת מזונות. אתם מוזמנים ליצור איתי קשר ואני אשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל עניין ונושא. 
 עורך דין ערן דוידוב | 072-33-80-490 
 
פנה אלינו עוד היום לקביעת פגישת הכרות ויעוץ מקצועי ראשוני חינם!
חייגו 072-33-80-490


או מלאו פרטים ונחזור אליך מידית

 

 
רחוב ז'בוטינסקי 7 רמת גן, מגדל משה אביב (קומה 19), 52520,
בסמוך לרכבת מרכז (צומת עלית)