מאמרים:

 הקשבה אמיתית לצרכי הלקוח היא הבסיס לניהול, יצירתיות והצלחה בתיק -  זה הסטנדרט שלנו.

לייעוץ מקצועי ופרטים נוספים:
072-33-80-490
 

עו"ד לענייני מיסים – מתי ולמה?

מדינת ישראל, בדומה למרבית המדינות המתוקנות סביב הגלובוס בעידן המודרני, גובה מיסים שונים ואלו נועדו להיכנס לקופתה תקציבים ייעודים שונים אשר אמורים בין היתר לממן פעילויות ומשאבים חיוניים שונים לטובת כלל הציבור וזאת לצד יצירת שוויון וצמצום פערים חברתיים, והכוונת התנהגות האזרחים לשם קידום מטרות ממדיניות הממשלה. 
בין המיסים השונים המוטלים על האזרח הממוצע ניתן להבחין במיסים ישירים ועקיפים – המיסים הישירים מוטלים על הנישום (מס הכנסה, מס שבח מקרקעין), ואילו המיסים העקיפים מוטלים על מוצרים ושירותים (מע"מ, מכס וכו'). כל אזרח חייב בתשלום מיסים על פי חוק, אבל יש באפשרותו לבחור מגוון דרכים חוקיות שמאפשרות לו לשלם מס מופחת ככל האפשר, או אי תשלום מס כלל, כל מקרה לגופו.

מחלוקות בענייני מיסוי

אנשים ובעלי עסקים רבים נוהגים להיעזר לטובת פעילות השוטפת בשירותיהם המקצועיים של עורכי דין ורואי חשבון המומחים בדיני מסים. עם זאת, מעת לעת נוצרים מקרים בהם פקידי רשות המיסים טוענים שהנישום לא שלם את מלוא המיסים הנדרשים וכך עלולים להיווצר מקרים בהם יש חילוקי דעות לגיטימיים ומקצועיים הנבדלים ממקרים בהם הטענות הם על השמטות מס במזיד ובצורה מכוונת. במקרים כאלו ניתן לפנות אל שירותיו של עו"ד מסים ומס הכנסה אשר תפקידו לייצג את הנישום אל מול הרשויות המס. לרוב, הדבר נעשה בין כותלי בית המשפט וכאשר לא הושגו הסכמות מחוצה לו. כאשר תביעות בענייני מיסוי יכולות להיעשות על ידי כל אחד מהצדדים - רשות המיסים נגד הנישומים או להיפך.
להלן מספר מקרים אשר יכולים לעורר מחלוקות משפטיות מורכבות בתחום המיסוי:
  1. חילוקי דעות בעניין תכנון מס לגיטימי לכאורה שלדעת הרשויות הביא לתשלום מס מופחת מהנדרש.
  2. מקרים בהם יש טענות של הנישום שהכנסותיו נעשו לא בישראל אלא בחו"ל.
  3. מסים שהוטלו על חברה שלדעת בעליה הינם גבוהים כאשר גובה המס יכול להיות מושפע מדיון והשגות על גובה ההוצאות וחוקיותם.
  4. מקרים אחרים שעניינם במס שבח ונוגעים לאומדן של נכסים שנמכרו – כלומר המוכר מציג בחוזה סכום שלדעת הרשות אינו משקף נכונה את מחירו בשוק והרשות יכולה לקבוע אומדן חדש שלדעתה הוא הנכון ולחייב את הבעל הנכס בתשלום מס גבוה יותר. במקרים שכאלו יכול עורך דין להגיש כתב הגנה שמבוסס על חוות דעת של שמאים ושאר אנשי מקצוע בכירים.
תחום משפטי נרחב ומורכב
נושא המיסוי בישראל הינו רחב היקף ומלבד האזרח הרגיל תקף גם על גופים עסקיים, מוסדיים, מלכ"רים, פרטיים ואחרים. מדובר בתחום משפטי נרחב ומורכב למדי עם חוקים שמאפיינים כל אחד מהמגזרים הללו ואחרים נוספים. עורך דין שמקבל לידו תיק בנושאי מיסוי יכול להגיע לפשרות לפני הליכה לבית הדין לאחר שיסתייע בחוות דעת של מומחים מהתחום, יציג תקדימים משפטיים ויוביל את התיק בנחישות מול הרשויות הרלוונטיות השונות.
 
 
 
 עורך דין ערן דוידוב | 072-33-80-490 
 
פנה אלינו עוד היום לקביעת פגישת הכרות ויעוץ מקצועי ראשוני חינם!
חייגו 072-33-80-490


או מלאו פרטים ונחזור אליך מידית

 

 
רחוב ז'בוטינסקי 7 רמת גן, מגדל משה אביב (קומה 19), 52520,
בסמוך לרכבת מרכז (צומת עלית)