מאמרים:

 הקשבה אמיתית לצרכי הלקוח היא הבסיס לניהול, יצירתיות והצלחה בתיק -  זה הסטנדרט שלנו.

לייעוץ מקצועי ופרטים נוספים:
072-33-80-490

עורך דין התנגדות לצוואה


לא פעם אנחנו שומעים בתקשורת על סכסוכי ירושות אשר מגיעים לאולם בית המשפט ומתדיינים בפני שופטים. לא פעם, סכסוכים אלו מתחילים בכך שפותחים את מעטפת הצוואה של המנוח או המנוחה, ומי שאיננו רשום בה או מי שאיננו מרוצה ממנה, מגיש התנגדות לצוואה. במאמר זה נסביר כיצד אפשר לעשות זאת.

תהליך של כתיבת צוואה הוא תהליך מאוד מסודר, אנשים כותבים צוואה מסודרת אצל עורך דין ירושות במרכז, עם שני עדים אשר אינם נכללים בה, ולאחר מותם עורך הדין פותח את הצוואה ומקריא אותה. את הצוואה יש לפרסם ברשומות וניתן להגיש אצל עורך דין התנגדות לצוואה תוך 14 יום, במידה ואין התנגדות אז ניתן לממש את הצוואה ולחלק את הירושה. מי שחושב שאסור לעשות זאת, צריך להגיש בעזרת עורך דין התנגדות לצוואה לבית המשפט ולנמק זאת.

התנגדות לצוואה יכולה לנבוע מסיבות שונות, החל מהסיבה, שכתיבת הצוואה בוצעה בלחץ. נניח והצוואה נפתחת ומגלים שכל הרכוש והכספים מועברים לגורם מסוים, שיש חשד שהוא לחץ על המנוח או המנוחה לפני מותם לשנות את הצוואה, או לחילופין אם מדובר במנוח או מנוחה אשר לפני מותם לא היו במצב מנטאלי שמאפשר להם לכתוב צוואה, ומתברר שאכן היא נכתבה בעת שהיו במצב זה, הרי ייתכן ויעלה ספק האם היא תקינה.

ניתן להגיש בעזרת עורך דין התנגדות לצוואה גם מסיבות אחרות, נניח שבצוואה מופיע רק בן משפחה אחד, הרי ששאר בני המשפחה יכולים לטעון שאין זה הוגן, בוודאי אם הם סעדו וטיפלו במנוח או במנוחה, אפשרות נוספת היא התנגדות על רקע חלוקה לא הוגנת של הרכוש, למרות שכולם נכללים בצוואה. מצב אחר, שהוא לא דמיוני, זה כאשר בן משפחה שלא היה מוכר על ידה (בן או בת מנישואים קודמים או לידה מחוץ לנישואים), לא רשומים בצוואה. הם יכולים לדרוש את חלקם, למרות שהם לא היו חלק פעיל בחיי המנוח או המנוחה.

כאמור ניתן להגיש התנגדויות לצוואה מסיבות שונות, מה שחשוב יותר, זה לעשות זאת במועד הנכון, תוך הצגת הנימוקים הנכונים ובאופן מפורט.

אם אתם מחפשים עורך דין ירושות במרכז, דרכו אתם יכולים להגיש אצל עורך דין התנגדות לצוואה, זה הזמן ליצור איתנו קשר. משרדו של עו"ד ערן דוידוב עומד לרשותכם בכל עניין ובכל נושא, אתם יכולים ליצור איתנו קשר דרך האתר או בטלפון. 
 עורך דין ערן דוידוב | 072-33-80-490 
 
פנה אלינו עוד היום לקביעת פגישת הכרות ויעוץ מקצועי ראשוני חינם!
חייגו 072-33-80-490


או מלאו פרטים ונחזור אליך מידית

 

 
רחוב ז'בוטינסקי 7 רמת גן, מגדל משה אביב (קומה 19), 52520,
בסמוך לרכבת מרכז (צומת עלית)