מאמרים:

 הקשבה אמיתית לצרכי הלקוח היא הבסיס לניהול, יצירתיות והצלחה בתיק -  זה הסטנדרט שלנו.

לייעוץ מקצועי ופרטים נוספים:
072-33-80-490

סכסוך מזונות


אחד המקרים הרגישים והמתסכלים אשר נשים רבות עומדות בפניהם הוא אי תשלום מזונות מצד הגבר. לא מעט נשים אשר נפרדו מבני זוגן ומגדלות את ילדיהם, מתמודדות עם מצב בו הגבר איננו עומד בתנאי המזונות, עם זה מחוסר רצון לשלם ועם זה מחוסר ברירה כלכלית. במקרה כזה על האישה להחליט כיצד להתמודד. לא פעם זה מוביל למצב של תביעת מזונות.

חשוב להבין, החלטה על דמי מזונות כמו החלטה על פסק דין, חייבים לקיים אותה. מי שלא מקיים, מעמיד את עצמו במצב בעייתי, בין היתר הוא עלול להתמודד עם נקיטת צעדים מצד הוצאה לפועל, תעוכב יציאתו מהארץ וזה אף עלול להגיע למאסר. ההסבר הוא, שמדובר בביזוי בית המשפט.

לאישה במקרה כזה יש שתי אופציות בסכסוך מזונות, הראשונה, היא לפנות לביטוח לאומי ולדרוש שהם ישלמו את דמי המזונות מתוקף זה שקיים סכסוך מזונות, הבעיה היא, שבמקרה כזה, ביטוח לאומי יבדוק כמה מגיע לאישה על פי תקנות ביטוח לאומי, כמה מוסכם שתקבל על פי הסכם הגירושין, ומבין שניהם ביטוח לאומי ישלם את הסכום הנמוך יותר. כמו כן, אם השכר שלה גבוה מזה שמצוין בתקנות ביטוח לאומי היא עלולה שלא לקבל כלל מזונות.

כנגד הגבר לעומת זאת, ייפתח הליך של הוצאה לפועל במטרה שישלם את מלוא הסכום, ההפרש יועבר לאישה.

אופציה שנייה בסכסוך מזונות היא לפנות אל הוצאה לפועל, במקרה כזה בסכמות המוסד לעקל את נכסיו וחשבונות הבנק שלו, כמו כן תעוכב יציאתו של האב מהארץ. בשביל להסדיר את עניינו יצטרך להוכיח שהוא אכן שילם את כל חובותיו.
חשוב לומר שבמקרה והאב פשט רגל, על האישה לדרוש את תשלום החוב לפני שיבוצע החזר החובות לנושים השונים. כמובן שבמצב כזה, העניין עלול להיות הרבה יותר בעייתי.

סכסוך מזונות הוא לא דבר פשוט ולא נעים, הרי מן ההיגיון הוא, שאב אשר לא משלם מזונות לילדיו, עושה זאת מתוך כוונה, בדרך כלל. לכן ייתכן וזה יוביל לתהליך מאוד ארוך ומסובך שעל האישה להיות מוכנה לקראתו.

אם אתן רוצות לקבל עוד פרטים על סיטואציה של תביעת מזונות או על מצבים של אי תשלום מזונות וכיצד מתמודדים איתם, אתן יכולות לפנות אל עו"ד ערן דוידוב, אשר מתמחה בדיני משפחה בכלל ובתביעות מזונות בפרט. ניתן ליצור קשר עם המשרד בטלפון או דרך האתר, וצוות המשרד ישמח לקבוע לכן פגישה. 
 עורך דין ערן דוידוב | 072-33-80-490 
 
פנה אלינו עוד היום לקביעת פגישת הכרות ויעוץ מקצועי ראשוני חינם!
חייגו 072-33-80-490


או מלאו פרטים ונחזור אליך מידית

 

 
רחוב ז'בוטינסקי 7 רמת גן, מגדל משה אביב (קומה 19), 52520,
בסמוך לרכבת מרכז (צומת עלית)