מאמרים:

 הקשבה אמיתית לצרכי הלקוח היא הבסיס לניהול, יצירתיות והצלחה בתיק -  זה הסטנדרט שלנו.

לייעוץ מקצועי ופרטים נוספים:
072-33-80-490

מזונות אישה - עיקרי ההלכה

 

חיוב הבעל במזונות אישה עד לגירושין


ע"פ חוק לתיקון דיני משפחה (מזונות) תשי"ט - 1959) אדם חייב במזונות בן זוגו, כלורמ במזונות אישה, לפי הוראות הדין האישי החל עליו, כלומר,  כי על בעל יהודי יחולו הוראת הדין העברי, ההלכה, הקובעת כי מערכת הנישואין בין בני זוג יוצרת זכויות וחובות, לרבות מזונות אישה.
 
כך למשל, במסגרת מזונות האישה בתקופת הנישואין, על הבעל לפרנס את אשתו ולדאוג לה, בין היתר למזון ודיור, הוצאות הבית, ביגוד ועוד, וזאת  כל עוד נמשכים הנישואין.
 
איך נקבע היקף מזונות אישה? בין היתר על פי רמת החיים של בני הזוג, הכנסות הבעל, הכנסות האישה, צרכי האישה, ועוד.
 
גובה הכנסת האישה הינו מרכיב חשוב ביותר בקביעת מזונות אישה, היות ובנסיבות מסוימות, הכנסת האישה פוטרת את הבעל ממזונות האישה, ולכל הפחות יכולה לצמצמם את החיוב באופן דרמטי.
 
כמו בכל זכות אחרת מכוח הנישואין בין בני זוג, עומדות כנגדה חובות כלפי הבעל, ובנסיבות בהן מופרות חובות אלו, ניתן לשלול זכויותיה של האישה למזונות אישה. כך בין היתר, אישה מורדת בבעלה או המסרבת לשלום בית שלום בית או עוזבת את בית המגורים ללא כל סיבה מוצדקת או מסרבת להתגרש למרות קץ הנישואין או על פי הוראות בית הדין הרבני.
 
כאמור, כלל הנסיבות, למימוש הזכות למזונות אישה, או לשלילתה, מורכבות ומגוונות, ותכנון נכון של הליך הגירושין, והעלאת טענות מתאימות, בערכאה המשפטית המתאימה, יכולים לקדם את ההליך המשפטי, ולמקסום האינטרסים של כל אחד מבני הזוג, וזאת, בין היתר, על מנת להביא להסכם גירושין טוב יותר.
 
לסיכום, הליך מזונות האישה הינו בעל משמעות רבה להמשך ההליך, ומומלץ לקבל ייעוץ משפטי מקיף בדבר הזכויות המשפטיות בכל אחד מהנושאים הרלוונטיים.

 
 עורך דין ערן דוידוב | 072-33-80-490 
 
פנה אלינו עוד היום לקביעת פגישת הכרות ויעוץ מקצועי ראשוני חינם!
חייגו 072-33-80-490


או מלאו פרטים ונחזור אליך מידית

 

 
רחוב ז'בוטינסקי 7 רמת גן, מגדל משה אביב (קומה 19), 52520,
בסמוך לרכבת מרכז (צומת עלית)