מאמרים:

 הקשבה אמיתית לצרכי הלקוח היא הבסיס לניהול, יצירתיות והצלחה בתיק -  זה הסטנדרט שלנו.

לייעוץ מקצועי ופרטים נוספים:
072-33-80-490

כתובה


ראשית נציין כי שאלת החיוב בכתובה הינה בשיפוטו הייחודי של בית הדין הרבני, וזאת בהתאם לחוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), התשי"ג-1953.
 
נזכיר, כי לבית הדין הרבני הסמכות לדון אף בענייני רכוש, מזונות אישה ומשמורת ילדים, כאשר העניינים הללו נכרכו כדין בתביעת הגירושין אשר הוגשה על ידי אחד הצדדים לבית הדין הרבני.
 

מהי הכתובה?

הכתובה היא מסמך המפרט התחייבויות שהבעל מקבל על עצמו כלפי האישה עם הנישואין, ובעיקר ענייננו, לסכום כסף, לעיתים משמעותי ביותר, שהאישה זכאית לקבלו כאשר הנישואין באים אל קיצם, פרט לאותם המקרים שבאים פוטרים את הבעל מסכום הכתובה, כגון, בגידה, מרידה, או במקרה שהאישה מסרבת לשלום בית ניתן לשלול זכויותיה של האישה למזונות ולכתובה.
 
תכלית כפולה בבסיס חיוב בכתובה: האחת, חיזוק יציבות הנישואין 'על מנת שלא תהא קלה עליו להוציאה'. השניה, הבטחת עתיד האשה לאחר פקעו הנישואין ו/או פטירת הבעל, ובפרט במטרה להקל עליה להתחתן מחדש.
 
ככלל, מוטלת על הבעל חובת תשלום הכתובה בכל מקרה של פקיעת הגירושין, אלא אם יוכח כי האישה היא שגרמה לגירושין או שאין בידי הבעל להוכיח עילות גירושין הלכתיות.

לסיכום, סוגיית הכתובה, ובייחוד במקרה ונקבע בכתובה סכום כסף משמעותי, הינו בעל משמעות רבה להמשך ההליך, ומומלץ לקבל ייעוץ משפטי מקיף בדבר הזכויות המשפטיות בכל אחד מהנושאים הרלוונטיים.
 עורך דין ערן דוידוב | 072-33-80-490 
 
פנה אלינו עוד היום לקביעת פגישת הכרות ויעוץ מקצועי ראשוני חינם!
חייגו 072-33-80-490


או מלאו פרטים ונחזור אליך מידית

 

 
רחוב ז'בוטינסקי 7 רמת גן, מגדל משה אביב (קומה 19), 52520,
בסמוך לרכבת מרכז (צומת עלית)