מאמרים:

 הקשבה אמיתית לצרכי הלקוח היא הבסיס לניהול, יצירתיות והצלחה בתיק -  זה הסטנדרט שלנו.

לייעוץ מקצועי ופרטים נוספים:
072-33-80-490

הסכם ממון עו"ד


בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר זוגות מחליטים לחתום על הסכם ממון אשר עו"ד עורך עבורם לפי התנאים שלהם ובני הזוג חותמים עליו. כך הם יכולים להתחתן בראש שקט כשברור להם כיצד הם יצאו מחיי הנישואין, במידה וחס וחלילה הם יתגרשו. חתימה על הסכם ממון טרם הנישואין מחייבת אישור נוטריון או עורך הנישואין, לאחר הנישואין הסכם ממון חייב לקבל אישור ביהמ"ש.

בעבר הסכם ממון עו"ד לא היה דבר נפוץ, בין היתר בגלל המחשבה השמרנית כנגד הגירושין, עם השנים שנתוני הגירושים עלו ורמת החיים עלתה, הרי שכל אחד מבני הזוג רצה לשמור על עצמו ועל דירה מלפני הנישואין, ולדעת שהוא מוגן מבחינה כלכלית במידה והם יחליטו להתגרש. הסכם ממון יכול למנוע תביעות רכוש מצד שני הצדדים, שכן ההסכם מסביר ומפרט מה כל צד הביא לנישואים וכיצד הוא יוצא מהם. בין היתר, כשחותמים על הסכם ממון עו"ד דואג להסביר ולפרט מה קורה עם כל הרכוש שבני הזוג מביאים עימהם לחיי הנישואין, למשל דירה מלפני הנישואין, עסק, משאבים פיננסים, רכב ועוד. 

בסיטואציה רגילה, כלומר בהיעדר הסכם ממון, בני הזוג יצטרכו להסתמך על חוק יחסי ממון לצורך חלוקת רכוש, במקרה כזה החוק קובע במפורש כיצד מחלקים את הרכוש ומה זכאי כל אחד מבני הזוג לקחת לידיו מבחינת רכוש שהוא הביא איתו מלפני החתונה. הסכם ממון קובע למעשה, שבני הזוג לא ינקטו על פי חוק זה אלא על פי ההסכם שנחתם על ידם. 

כאן אמור לציין, כל הסכם ממון מולמץ כי ייערך על ידי עו"ד המתמחה בתחום דיני המשפחה, וחייב לקבל אישור משפטי, כלומר בני זוג שחותמים על הסכם, לא בהכרח מקבלים באופן מיידי הסכמה עליו אלא עליהם לפנות תחילה לבית המשפט או לבית הדין הרבני בשביל לקבל אישור, במידה וההסכם איננו הוגן או נראה כאילו צד אחד לחץ על הצד השני לקבל אותו, הרי שהוא לא יאושר. 

מדוע הסכם ממון הוא דבר חיובי? מאחר ולא פעם יש צד אחד חזק יותר מהצד השני, מבחינה כלכלית, אז הסכם כזה מגן על הצד החזק שהוא לא יפסיד את רכושו בתביעות רכוש וכספו ומצד שני, הוא מעניק זכויות גם לצד החלש יותר. 

אם אתם רוצים לדעת עוד על הסכם ממון עו"ד, זה הזמן ליצור איתנו קשר. משרדו של עו"ד ערן דוידוב מתמחה בכתיבת הסכם ממון עו"ד דוידוב ייצג לקוחות רבים שחתמו על הסכם זה ויעמוד לרשותכם בכל שאלה וכן לייצג גם אתכם. אתם מוזמנים לפנות למשרד עוד היום ולקבל הצעת מחיר אטרקטיבית. 


מוזמנים לקרוא בנוסף:
הסכם ירושה
 עורך דין ערן דוידוב | 072-33-80-490 
 
פנה אלינו עוד היום לקביעת פגישת הכרות ויעוץ מקצועי ראשוני חינם!
חייגו 072-33-80-490


או מלאו פרטים ונחזור אליך מידית

 

 
רחוב ז'בוטינסקי 7 רמת גן, מגדל משה אביב (קומה 19), 52520,
בסמוך לרכבת מרכז (צומת עלית)