הסכם ממון עו"ד | עו"ד ערן דוידוב

מאמרים:

 הקשבה אמיתית לצרכי הלקוח היא הבסיס לניהול, יצירתיות והצלחה בתיק -  זה הסטנדרט שלנו.

לייעוץ מקצועי ופרטים נוספים:
072-33-80-490

הסכם ממון עו"ד


לא מעט זוגות היום, מעדיפים לעשות הסכם ממון לפני שהם מתחתנים. אומנם זה נשמע פחות רומנטי לכאורה, אך הרבה זוגות מעדיפים להיות מוגנים עם הסדר ראיה במידה, וחס וחלילה, הם יחליטו להיפרד גם אם זה אומר שהרומנטיקה תיפגע קצת.

לצורך הסכם ממון עו"ד כותב הסכם בו שני הצדדים מחליטים כיצד יתחלק הרכוש המשותף והרכוש שכל אחד הביא לנישואים, למשל דירה מלפני הנישואין. בדרך כלל ההחלטה היא שהרכוש שכל צד הביא, יחזור אליו, יוסכם על סכום מסוים שצד אחד ישלם לצד השני במקרה של גירושים, כולל סכומים לילדים, וכן נקבע שהרכוש המשותף יתחלק בצורה מסוימת. נוסף על כך, לא פעם שבמסגרת הסכם ממון עו"ד מוביל את הצדדים להחליט כיצד יראה הסדר ראיה, כלומר היכן יחיו הילדים, מי יטפל בהם וכדומה.

צריך לזכור שכל צד מביא איתו לנישואים רכוש, כסף ונכסים מסוימים. למשל, יש מקרים בהם אחד מהצדדים מביא איתו דירה מלפני הנישואין, כעת עולה השאלה, למי הדירה תלך אחרי הנישואין, במקרה של גירושין? במסגרת הסכם ממון עו"ד מגיע להסכמה בין הצדדים, למי תלך הדירה, ובכמה יפוצה הצד השני. חשוב לומר, שהפיצוי הוא מהותי, מאחר ולמרות שמדובר בהסכם ממון, עדיין מדובר בהסכם שצריך לקבל אישור של בית משפט, אם זה לא יקרה, הרי שהוא יבוטל, הסיבה שההסכם צריך לקבל אישור הוא שעליו להיות הוגן ולא להשאיר את אחד הצדדים בלי כלום. חשוב לומר עוד, שאם ההסכם נחתם תחת לחץ מסוים, ויהיה ניתן להוכיח זאת בבית משפט, הרי שהוא לא יתקבל.

הסכם ממון הוא דבר יחסית חדש, הוא לא קיים עד לפני שלושים שנה בערך, ולו מהסיבה, שעד אז הסתכלו על מערכות יחסים ובפרט על נישואים, כמערכות לכל החיים. כיום מסתכלים על זה כעל קשר שעלול להיגמר ואז כל צד צריך להיות מסודר ומאורגן. מה עוד שכיום ברור לכל, שיש מי שמביא איתו לקשר יותר, מבחינה פיננסית ואחרת, ולכן הוא לא ירצה להישאר עם מה שהוא הביא ולא להפסיד.

אם אתם רוצים לדעת עוד על הסכם ממון עו"ד ערן דוידוב ישמח לעזור לכם. במשרדו של ערן תוכלו למצוא צוות אנשי מקצוע מוביל אשר ישמח לעמוד לרשותכם בכל נושא ובכל עניין. אתם יכולים לפנות אליו עוד היום ולקבל מענה באופן מיידי לכל שאלה. הצוות של המשרד מחכה לכם. 
 עורך דין ערן דוידוב | 072-33-80-490 
 
פנה אלינו עוד היום לקביעת פגישת הכרות ויעוץ מקצועי ראשוני חינם!
חייגו 072-33-80-490


או מלאו פרטים ונחזור אליך מידית

 

 
רחוב ז'בוטינסקי 7 רמת גן, מגדל משה אביב (קומה 19), 52520,
בסמוך לרכבת מרכז (צומת עלית)