מאמרים:

 הקשבה אמיתית לצרכי הלקוח היא הבסיס לניהול, יצירתיות והצלחה בתיק -  זה הסטנדרט שלנו.

לייעוץ מקצועי ופרטים נוספים:
072-33-80-490

הסכם ירושה


אחד הנושאים הרגישים לשיחה ובכלל לדיון בתוך משפחה הוא עריכת צוואה, או לעיתים כלשון הפשוטה, הסכם ירושה. כל מי שיש לו הורים או קרובי משפחה מבוגרים מכיר את זה, אף אחד לא מוכן לדבר על הרעיון של עריכת צוואה, "הסכם ירושה", מחשש להקדים את הנורא מכל, מחשש להיראות כאילו מצפים שהוא יתממש. 

אך האמת היא שמדובר בדבר חשוב מאין כמוהו, בהיבטים שונים הסכם ירושה צוואה, "הסכם ירושה",  זה הדבר האחרון שנותן לנו יקירנו בטרם הוא מסתלק מן העולם. לא רק מבחינה חומרית אלא גם מבחינה נפשית, כשיש צוואה, "הסכם ירושה", וכל צד יודע מה הוא מקבל, אז מרבית הסיכויים, הכל נפתר בשקט ובשלווה, וגדלים הסיכויים כי לא ייוצרו סכסוכים או מריבות, שיידרשו פנייה למשרד עורכי דין משפחה. 

צוואה, "הסכם ירושה", ניתנת לעריכה בכתב בפני עדים,  ואז היא נחתמת בנוכחות שני עדים ונשמרת אצל המוריש, היורש או עורך דין. צוואה קובעת מי מבני המשפחה או החברים יקבל מה וכמה. לעיתים ההסכם גם קובע תנאים מסוימים לקבלת הירושה. בדרך כלל נהוג לפתוח את הצוואה בסיום החודש לאחר הפטירה, לעיתים באמצעות התייצבות אצל עורך הדין עורך הצוואה, אז פותחים את הצוואה ומחלקים העתקים לזוכים על פי הצוואה. בשלב הבא יש לפנות לרשם לעניני ירושה אשר פועל לפרסום דבר הצוואה בעיתו, ואם יש התנגדות למימושה, ניתן להגיש ההתנגדות בתוך 14 יום, במידה ולא הוגשה התנגדות, ניתן צו קיום צוואה וניתן לממש את הצוואה. 

חשוב לומר, כל צוואה, "הסכם ירושה", חייבת להיערך על פי הקבוע בחוק הירושה, וכל צו קיום צוואה חייב להינתן רק לאחר כלל התנאים הקבועים בחוק זאת על מנת שלא יווצר מצב שאחד מהיורשים לא יודע או לא נעשה ניסיון ליידע אותו בכך. יש מצבים שהיורשים לא נמצאו ואז העיזבון עובר למדינה, במקרה ואין יורשים אז הירושה עוברת גם כן למדינה. 

צוואה, "הסכם ירושה", אמורה להיות מפורטת דייה על מנת שיוסבר בה במדויק כיצד מתבצעת חלוקת הרכוש החומרי והפיננסי, נכסי המקרקעין ועוד. יש לציין שזכותו של המוריש להותיר ירושה למי שהוא רוצה.

התנגדות לצוואה במידה ויש חשד שהיא נכתבה בלחץ גורמים מסוימים או במצב בו המוריש לא היה ער למה שהוא כתב. כאמור במקרה כזה, ניתן להגיש התנגדות לקיום הצוואה, אך יש להוכיח שאכן הצוואה לא נכתבה כדין ולכן אסור לקיים אותה. 

אם אתם רוצים לדעת עוד על צוואה, "הסכם ירושה", אתם מוזמנים לפנות אל משרד עו"ד בענייני ירושה וצוואה, במרכז בארץ, משרדו של עו"ד ערן דוידוב. אני מתעסק שנים רבות בכל העניינים הקשורים בעריכת צוואה ו/או בקיומה ו/או בהנגדות לצוואה, ואעמוד לרשותכם לצורך מתן ייעוץ משפטי או ייצוג. אתם מוזמנים לפנות אלי דרך המייל או בטלפון. אתם יכולים לפנות אלי עוד היום ואני אעמוד לרשותכם. 


מוזמנים לקרוא בנוסף:
משרד עו"ד לענייני משפחה
 עורך דין ערן דוידוב | 072-33-80-490 
 
פנה אלינו עוד היום לקביעת פגישת הכרות ויעוץ מקצועי ראשוני חינם!
חייגו 072-33-80-490


או מלאו פרטים ונחזור אליך מידית

 

 
רחוב ז'בוטינסקי 7 רמת גן, מגדל משה אביב (קומה 19), 52520,
בסמוך לרכבת מרכז (צומת עלית)