הסכם ירושה | עו"ד ערן דוידוב

מאמרים:

 הקשבה אמיתית לצרכי הלקוח היא הבסיס לניהול, יצירתיות והצלחה בתיק -  זה הסטנדרט שלנו.

לייעוץ מקצועי ופרטים נוספים:
072-33-80-490

הסכם ירושה


לא פעם, מגיעים לקוחות אל משרדי עורכי דין ירושות במרכז ובמקומות אחרים בארץ, במטרה לעשות הסכם ירושה ורישום ירושה. הרעיון הוא מאוד פשוט, קיים עיזבון ויש צורך לחלק אותו בין היורשים. לרוב הסכם ירושה הוא כורח של המציאות, בהיעדר צוואה ברורה.

ההמלצה של כל עורך דין, היא להכין מראש צוואה, כך אפשר למנוע סכסוכים וכאבי ראש מיותרים בין כל העוסקים בדבר. אך מאחר וישנם אנשים שלא מעוניינים בכך, מסיבות שונות, החל מזה, שהם מאמינים שכתיבת צוואה מביאה למזל רע ועד לסיבות כמו, "יש זמן", "הילדים יסתדרו", "אין לנו מה להוריש ועוד". לכן, במקרים שאין צוואה, אז נשאר עיזבון שצריך לטפל בו. כלומר יש רכוש, כספים ונכסים שצריך לחלק בין הילדים.

חשוב לומר, בסיטואציה בה נותר אחד מבני הזוג בחיים, אז החלוקה תהיה חמישים אחוז לבן או בת הזוג, והשאר יתחלק בין הילדים, במידה ורק הילדים נשארו, אז צריך לחלק את הרכוש והנכסים ביניהם. העניין הוא, שלא מדובר רק בכסף שאפשר לחלק באופן שווה, מדובר גם בנכסים מסוגים שונים ולכן חשוב מאוד לבצע את החלוקה בצורה נכונה ושווה.

יש כמה נקודות שצריך לשים לב כשניגשים אל משרדי עורכי דין ירושות במרכז או בכל מקום אחר.
ראשית, רצוי מאוד להגיע להסכם ירושה כמה שיותר מהר, מאחר וכל עיכוב בעניין עולה כסף, בוודאי אם מדובר בסכסוך בין האחים. בשביל להפחית את העלויות ואת הלחץ, רצוי מאוד לעשות את זה בצורה מהירה וחדה.

שנית, למרות שמדובר בנכסים, כספים ורכוש, חשוב לזכור, קודם כל מדובר בבני משפחה, וחבל להגיע למצב של סכסוך רק בשביל זה.

שלוש, ההסכם חייב להיות הוגן והגון, כך שכל בני מי שמעורב בו ירגיש שהוא קיבל את מה שרצה או לפחות קיבל את חלקו בצורה הגונה, אחרת כל הצדדים ירגישו שהם הפסידו.

ארבע, חשוב מאוד שבסופו של יום, מרבית הנכסים, הרכוש והכסף יעברו לבני המשפחה ולא יישארו ללא מענה או אצל עורך הדין.

אם אתם מחפשים עורך דין מוסמך ומומחה להסכם ירושה וכן לרישום ירושה במשרד המשפטים, אתם מוזמנים לפנות אלינו, משרדו של עו"ד ערן דוידוב. אנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל עניין. אתם יכולים לפנות אלינו ותוך זמן קצר מאוד אנחנו נספק לכם את כל המידע שאתם זקוקים לו בנושא. 
 עורך דין ערן דוידוב | 072-33-80-490 
 
פנה אלינו עוד היום לקביעת פגישת הכרות ויעוץ מקצועי ראשוני חינם!
חייגו 072-33-80-490


או מלאו פרטים ונחזור אליך מידית

 

 
רחוב ז'בוטינסקי 7 רמת גן, מגדל משה אביב (קומה 19), 52520,
בסמוך לרכבת מרכז (צומת עלית)