מאמרים:

 הקשבה אמיתית לצרכי הלקוח היא הבסיס לניהול, יצירתיות והצלחה בתיק -  זה הסטנדרט שלנו.

לייעוץ מקצועי ופרטים נוספים:
072-33-80-490

דיני צוואה


אחד הנושאים החשובים והמוכרים בדיני צוואה היא צוואה משותפת. מדובר בצוואה שנכתבת לא רק על ידי המוריש עצמו אלא ידי בני הזוג והיא מבטאת כמין חוזה ביניהם, אשר שתי הצוואות של שניהם מתבססות אחת על השנייה.

הרעיון הוא, ששני בני הזוג מחליטים ביחד ויוצרים כמין חוזה כיצד לחלק את הרכוש והכסף אחרי לכתו של אחד מהם. יש לציין שבני הזוג לא חייבים להיות בקשר של נשואים, הם יכולים להיות גם בקשר ארוך שנים ויציב ועל כן הם יכולים ליצור צוואה משותפת. צוואה זו יכולה להיכתב ולהיחתם על ידי עורך דין צוואות במרכז ובכל מקום אחר בארץ, כמובן.

ההבדל בין צוואה רגילה לזו המשותפת הוא, שבעוד שבצוואה רגילה מי שכותב אותה יכול לשנות את פרטיה מתי וכיצד שהוא רוצה. אם רוצים לשנות את הפרטים או לסגת ממנה, יש לנמק זאת בכתב בפני הצד השני. ברגע שצד אחד נסוג מהצוואה כחוק, הרי שהיא מבוטלת. בדרך כלל נהוג לבטל אותה במקרה של גירושים, פרידה או כשהצד השני נפטר ומי שנשאר בחיים מחליט לסגת ממנה. במקרה כזה ייתכן מאוד שהוא ייפגע שכן הוא לא יקבל את חלקו בצוואה. יש לציין שאם הצוואה כבר יצאה לפועל, כלומר החלו לממש את תוכנה, הרי לא תמיד אפשרי לבטל אותה.

ישנם יתרונות רבים, שכן היא מונעת בעיות ושאלות אודות נכסים משותפים, היא גם מונעת חיכוכים אודות דברים שיש ספק לגביהם. מצד שני, יכולה להיות בעייתית, במיוחד אם בני הזוג לא מגיעים להסכמות ביניהם אודות הרכוש המשותף וכן אם צד אחד רוצה לסגת מהצוואה.

בכל מקרה, כשכותבים צוואה מומלץ לפנות אל עורך דין צוואות במרכז או בכל מקום אחר, עורך דין שמתמחה בדיני צוואה, הוא ידע לספק את כל המידע הנדרש בנושא, וכן כיצד לשמור ששני בני הזוג יקיימו אותה כפי שצריך.

אם אתם רוצים לדעת עוד על דיני צוואה, זה הזמן לפנות אל משרדו של עו"ד ערן דוידוב, אשר מתמחה בדיני צוואה ובפרט בצוואות מסוג זה. אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום ואנחנו נזמין אתכם לפגישה, במהלכה תקבלו את כל המידע הנדרש אודות כתיבת צוואה. אתם יכולים לפנות אלינו דרך האתר או בטלפון.

מוזמנים לקרוא בנוסף:
גישור חובה במשפחה
 עורך דין ערן דוידוב | 072-33-80-490 
 
פנה אלינו עוד היום לקביעת פגישת הכרות ויעוץ מקצועי ראשוני חינם!
חייגו 072-33-80-490


או מלאו פרטים ונחזור אליך מידית

 

 
רחוב ז'בוטינסקי 7 רמת גן, מגדל משה אביב (קומה 19), 52520,
בסמוך לרכבת מרכז (צומת עלית)