אי תשלום מזונות

מאמרים:

 הקשבה אמיתית לצרכי הלקוח היא הבסיס לניהול, יצירתיות והצלחה בתיק -  זה הסטנדרט שלנו.

לייעוץ מקצועי ופרטים נוספים:
072-33-80-490

אי תשלום מזונות


מהם דמי מזונות ילדים? לפי מה נקבע גובה התשלום ומה עושים במקרים של אי תשלום מזונות מצד בן הזוג? על כך ועוד במאמר שלפניכם. 

בהתאם לחוק המונהג במדינת ישראל, בכל מקרה גירושין המתנהל בין בני זוג יהודים, חלה חובת תשלום דמי מזונות ילדים על אב הילדים. חובה זו איננה עומדת בקו ישיר למצבו הכלכלי של אב המשפחה והיא מחייבת אותו להמשיך ולדאוג לרווחת ילדיו בהתאם לשני סוגי צרכים הקבועים בחוק: צרכים הכרחיים כגון: מזון, מקום מגורים וכדומה וצרכים מדין צדקה הכוללים הוצאות שוטפות למטרות בילוי, נופש, חוגים וכדומה. 

גובה מזונות ילדים נקבע על ידי בתי הדין או בתי המשפט לענייני משפחה בהם בני הזוג ניהלו את הליך הגירושין, כאשר גובה מזונות ילדים נקבע בראש ובראשונה בהתאם לצרכי הילדים על פי גילם ורק לאחר מכך על פי יכולותיו הכלכליות של האב. דמי מזונות ילדים נקבעים בהתאם לאחת משלושת קבוצות הגיל של הילדים: קבוצת גיל ראשונה מגיל 0 עד גיל 6, קבוצת גיל שנייה מגיל 6 עד גיל 15 וקבוצת גיל שלישית מגיל 15 עד גיל 18. בשנים האחרונות, התווספה קבוצת גיל נוספת לגילאי 18 עד 21, וזאת על מנת לאפשר לילדים רווחה כלכלית גם במהלך שירותם הצבאי. 

מהו מצב של אי תשלום מזונות?
אי תשלום מזונות הינו מצב הנוצר כתוצאה מעיכוב או דחיית תשלומי המזונות בהם מחויב אב המשפחה מדי חודש. סיטואציה זו מאפשרת למקבל התשלום על פי חוק לבצע את גביית התשלום באמצעות המוסד לביטוח לאומי או לחילופין באמצעות גביית מזונות ילדים דרך לשכות ההוצאה לפעול. 
חשוב לדעת: אי תשלום מזונות הינה סיטואציה העלולה להוביל לנקיטת אמצעים משפטיים כנגד החייב, וזאת במסגרת מסלולי הגבייה הרגילים ומסלול גביית מזונות בלשכות ההוצאה לפועל. 

אנחנו במשרד עורכי הדין ערן דוידוב, מתמחים במתן שירותים משפטיים לאורך כל שלבי הליך הגירושין ואף לאחריו, וזאת במסגרת מתן שירותי ייעוץ והכוונה בכל הנוגע לאופן גביית דמי מזונות וההתמודדויות המשפטיות עם מקרים אלה מצד המחויב בכך. 
 עורך דין ערן דוידוב | 072-33-80-490 
 
פנה אלינו עוד היום לקביעת פגישת הכרות ויעוץ מקצועי ראשוני חינם!
חייגו 072-33-80-490


או מלאו פרטים ונחזור אליך מידית

 

 
רחוב ז'בוטינסקי 7 רמת גן, מגדל משה אביב (קומה 19), 52520,
בסמוך לרכבת מרכז (צומת עלית)