מאמרים:

 הקשבה אמיתית לצרכי הלקוח היא הבסיס לניהול, יצירתיות והצלחה בתיק -  זה הסטנדרט שלנו.

לייעוץ מקצועי ופרטים נוספים:
072-33-80-490

פתיחת תיק גירושין - איך לפעול נכון ?


זוגיות שמסתיימת מלווה לעתים קרובות ברגשות עזים, כעס, עלבון או יאוש. בתוך מערבולת הרגשות בני הזוג נדרשים לקבל החלטות הנוגעות לאספקטים חשובים בחייהם. עם מי ישהו הילדים במהלך היום? מה יהיו הסדרי הראיה – האם תהיה חלוקה למשמורת משותפת ובאיזה בית יתגוררו. אם לבני הזוג נכסים עשויה להתעורר מחלוקת הנוגעת לדרך ההוגנת לחלקם. לפני שאתם מתחילים לפתוח תיק גירושין כדאי לדעת כמה פרטים חשובים על התהליך.

מרוץ הסמכויות

בישראל קיימות שתי ערכאות המסוגלות לקבוע בפסק דין מחייב מה יהיה דינו של הרכוש המשותף כמו גם החזקה על הילדים. קושיות הנוגעות לדמי המזונות, מזונות אישה ושיקולים נוספים שישפיעו בעתיד על חייה של המשפחה שהתפצלה. שתי סמכויות אלה הם בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה. הסמכות שתקבע בפועל בסופו של יום החלטות אלה תהיה לרוב הערכאה הראשונה בה הוגש תיק הגירושין או הליך יישוב הסכסוך. לכן, לפני פתיחת תיק גירושין כדאי להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום על מנת לברר איזו ערכאה יכולה לפסוק לטובתכם.

מזונות הילדים והאישה

מזונות הילדים מהווים אחת הסוגיות המרכזיות העולות לדיון במהלך מרבית תיקי הגירושין. מחד, בן הזוג הלוקח תחת כנפיו את הילדים במרבית הזמן, משכן אותם בביתו ודואג לכל מחסורם מתחייב לתקופה ארוכה לסכום כספי שקשה לחזותו מראש. מאידך, בן הזוג השני שעד כה נשא בעול המשותף נאלץ כעת להיפרד מסכום גבוה יותר כאשר הוא מחזיק דירה נפרדת, משלם חשבונות נפרדים ולעתים גם נאלץ לרכוש רכב ואף לשאת בהוצאות קיום מקבילות נוספות. בית המשפט לענייני משפחה הדן בסכסוך מזונות על פי קריטריונים קבועים מראש הנוגעים לחלוקה הוגנת של המשאבים אך עם זאת יש לו שיקול דעת רחב ביותר.
כאשר הדיון מגיע לבית הדין הרבני אספקטים נוספים הקשורים לקשר בין בני הזוג בקביעת מזונות האישה, למקרים של בגידה או חוסר תום לב במהלך הנישואין וכן לדרך בה נהגו בני הזוג במהלך השנים בהם נשואים. כמו כן, בבית הדין הרבני תהיה משמעות כבדה יותר לסכום שנקבע בכתובה של האישה מתוך הכרה במסמך כחוזה מחייב ולפיו עשויה להתקבל החלטה על פיצוי האישה בסכום כתובתה.

איך לפתוח את התיק?

כפי שציינו לעיל קיימת חשיבות גבוה לפתיחת התיק בערכאה המתאימה ולכן רצוי מחד שלא להתמהמה עם פתיחת התיק ומאידך יש לעשות זאת בשיקול דעת ולאחר ייעוץ משפט מקצועי מעורך דין לענייני גירושין. עורך דין מקצועי לענייני גירושין יכול לפתוח את התיק בתוך ימים ספורים לאחר הבנה מלאה של סטטוס בני הזוג מבחינה משפחתית, כלכלית וכן בחינת הסיכוי שבן הזוג השני ינסה להניח ידיו על נכסים משותפים או לרוקן חשבונות בנק קיימים על מנת להטות את המשוואה לטובתו.
לסיכום, לפני שפונים לפתיחת תיק גירושין חשוב להכיר את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהערכאות ולפעול במהירות. יעוץ עם עו"ד גירושין יכול להשתלם בטווח הארוך כאשר יקבעו דמי מזונות המתאימים למצבכם הכלכלי, הרכוש יחולק בצורה הוגנת וכן משמורת הילדים והסדרי הראיה יקבעו בצורה המיטבית עבורכם.
 
 
 עורך דין ערן דוידוב | 072-33-80-490 
 
פנה אלינו עוד היום לקביעת פגישת הכרות ויעוץ מקצועי ראשוני חינם!
חייגו 072-33-80-490


או מלאו פרטים ונחזור אליך מידית

 

 
רחוב ז'בוטינסקי 7 רמת גן, מגדל משה אביב (קומה 19), 52520,
בסמוך לרכבת מרכז (צומת עלית)